Bundgaard sko Lane rose glitter

599,95 kr.

Rated 0 out of 5

Bundgaard Lane – Rose Glitter

Bundgaard Lane i Rose Glitter er en flot og komfortabel hverdagssko, der kombinerer et feminint design med høj funktionalitet. De fine glitterdetaljer giver skoen et elegant udtryk, mens den er udviklet til at give barnet den bedste komfort og støtte gennem hele dagen.

Skoen er fremstillet i kvalitetsmaterialer med en vandafvisende TEX-membran, som hjælper med at holde fødderne tørre i skiftende vejr. Indvendigt er den foret med blødt, vegetabilsk garvet læder, der sikrer et behageligt og åndbart fodklima.

Den fleksible ydersål følger fodens naturlige bevægelser og giver et godt fodfæste, mens den rummelige tåboks giver tæerne plads til at bevæge sig frit. De praktiske velcroremme gør skoen nem at tage af og på og giver mulighed for en individuel pasform.

Bundgaard Lane Rose Glitter er det perfekte valg til børn, der ønsker en praktisk hverdagssko med et smukt og glitrende look. Den kombinerer komfort, kvalitet og funktionalitet, så fødderne har de bedste betingelser – uanset om dagen byder på leg, skole eller udflugter.

jeffogjoy-fod-bred

indvendig mål:

str 22 – 14,1 cm
str 23 – 14,8 cm
str 24 – 15,3 cm
str 25 – 16,4 cm
str 26 – 17,2 cm
str 27 – 17,7 cm
str 28 – 18,1 cm

 

Vi anbefaler 1-1,5 cm voksetillæg
Vi anbefaler at imprægnere fodtøj inden brug og løbende igennem sæson. En læder sko vil være glad for en gang læder fedt ind imellem.

Mål barnets fod ved at lade det stå op af en dør – læg en bog eller lignende for fodens ende og mål efter følgende hvor lang foden er – mål begge fødder da der kan være forskel

 

Du kunne også være interesseret i…

  • jeffogjoy-2go-24seven-protectorjeffogjoy-2go-24seven-protector
    2Go imprægnering 24 Seven Proctector
    89,00 kr.
  • Konges sløjd 2 pack sock leo & dot
    99,95 kr.
  • jeffogjoy-mp-stroemper-rose
    Mp strømper ankel rose
    49,95 kr.
  • jeffogjoy-2go-leather-lotion
    2Go leather lotion
    79,00 kr.